• Ново
Акварена-Игра На Табла, Деца И Семејство, 2-Играчи, Мин, Возраст 8+

Акварена-Игра На Табла, Деца И Семејство, 2-Играчи, Мин, Возраст 8+

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

АКВАРЕНА-ЈАДЕТЕ ИЛИ ЈАДЕТЕ! Во овој синџир на исхрана, мала игра инспирирана од биом! Селските езерца се мали парчиња рај каде животот е мирен и мирен. Или така изгледа .. За оние кои го нарекуваат свој дом, оваа поетска позадина претставува секојдневна борба за опстанок, каде што е " јадете или јадете"! АКВАРЕНА ни покажува како изгледа синџирот на исхрана во близина на езерце. Умно поставете ги вашите предатори околу езерцето за да можат да го фатат својот омилен плен. Но, внимавајте : во оваа водна арена и тие можат да станат плен на други предатори. Модуларен одбор скали со број на играчи. Дозволувајќи до 6 да играат одеднаш. Играта воведува еколошки теми за целата публика на креативен начин. Уживајте во прошетка низ секојдневниот живот во езерце полно со однесување за јадење или јадење. Акварена ни покажува како изгледа синџирот на исхрана во близина на езерцето, одблизу. Играта се одвива во текот на 4 рунди, од кои секоја се состои од 3 последователни фази : фази На Планирање, Резолуција и Бодување.

Главните својства

Избор на купувачот

Духовници: Играта На Табла
  • Ново
Класификација на производот:

Духовници: Играта На Табла

Дали ве вознемируваат чудни звуци среде ноќ? Дали чувствувате страв во вашиот подрум или поткровје? Дал�

DEN 215.84
Игра на табли со кралот на Yorkујорк
  • Ново
Класификација на производот:

Игра на табли со кралот на Yorkујорк

Нов град Нови правила Нови чудовишта иста борба… да се биде крал! Секогаш се случува нешто во градот шт�

DEN 1.00
Игра На Табла Со Духови
  • Ново
Класификација на производот:

Игра На Табла Со Духови

Картичките за опрема нудат низа моќна Оружје, ѓаволски Стапици, магични Томови и корисни Комунални Услу

DEN 191.84
Крајната Тв Тривијална Игра
  • Ново
Класификација на производот:

Крајната Тв Тривијална Игра

Со над 1000 прашања за штракање на вашата антена, Крајната Тв Тривијална Игра ги забавува и ги предизвикув

DEN 140.16
Скринлиф Сцена Тоа? Комедија Филмови
  • Ново
Класификација на производот:

Скринлиф Сцена Тоа? Комедија Филмови

Сцена? Комедија Филмови Делукс е единствената игра која содржи клипови, тривијални и загатки на екранот

DEN 0.33
Милтон Бредли Играта На Животот
  • Ново
Класификација на производот:

Милтон Бредли Играта На Животот

Мора да одите таму каде што ве води животот и Овој Живот води до лота се смее! Завртете го тркалото на су�

DEN 479.20