• Ново
На Претепаната Патека: На Претепаната Патека -- Почеток На Курсот За Тапани, Ниво: Инспиративен Метод за Свирење На Тапани, Водени Од Легендите, Книгата, ЦД И ДВД

На Претепаната Патека: На Претепаната Патека -- Почеток На Курсот За Тапани, Ниво: Инспиративен Метод за Свирење На Тапани,

Buyers rating:
DEN 260.00

Износ

Оваа инспиративна наставна серија со три тома ве учи да свирите на тапани користејќи внимателно избрани отчукувања и пополнувања од хит песни што ја обликуваа модерната музика. Ниво 1 ве учи да играте со над дваесетина автентични рок-отчукувања и пополнувања од легендарните тапанари, вклучувајќи Ги Џон Бонам( Лед Цепелин), Тре кул (Зелен Ден), Дејв Грол (Нирвана) и многу повеќе. Исто така, ќе ги научите деловите од тапанот, поставувањето и подесувањето, изборот на тапани и тапани, како да ги држите стапчињата, техниката на рацете и нозете и како да читате музика. Плус, ќе научите да играте пламен, влечење и шаблони со една и две раце за отворена и затворена шапка. Совети, алатки и термини се користат насекаде за да се воведат клучни концепти за тапани со вистинско темпо. ДВД-ТО е во корелација со сите лекции, отчукувања и пополнувања на книгата. На Претепаната Патека Почеток На Курсот За Тапани, Ниво 1 : Инспиративен Метод за Свирење На Тапани, Водени Од Легендите, Книгата, ЦД, ДВД (Тешко Калифорнија.

Главните својства

Избор на купувачот

Аеробик на Гитара: 52-Неделна Програма За Вежбање Со Едно Лижење Дневно За Развој, Подобрување И Одржување На Техниката На Гитара
  • Ново
Класификација на производот:

Аеробик на Гитара: 52-Неделна Програма За Вежбање Со Едно Лижење Дневно За Развој, Подобрување И Одржување На Техниката На Гитара

За сите нивоа : од почетник до напреден (Едукативна Гитара) Од поранешниот уредник На Гитара едно списан�

DEN 1.00
Вистинскиот Хипоп
  • Ново
Класификација на производот:

Вистинскиот Хипоп

Започна во 1994 година кога група млади ги преселија своите веќе познати ноќевања со отворен микрофон од �

DEN 415.20
2 Соло Книга За Пијано: Пијано Соло
  • Ново
Класификација на производот:

2 Соло Книга За Пијано: Пијано Соло

(Колекција На Пијано) Содржина : Алегрето (Хајдн) Алегро (Моцарт) Добро Патување, М Думолет! Бури Божиќн�

DEN 187.52
Најголемиот Шоумен-Рекордер Забава
  • Ново
Класификација на производот:

Најголемиот Шоумен-Рекордер Забава

(Рекордер) Оваа книга за рекордер содржи ЕЗ Игра Денес нотација за 9 хитови од овој блокбастер филм : Ајде

DEN 147.52
Дејв Брубек: Џез Игра-Заедно Волумен
  • Ново
Класификација на производот:

Дејв Брубек: Џез Игра-Заедно Волумен

(Џез Игра Заедно) За употреба со сите Брамни, ерамни, Бас Клуч И Ц инструменти, Серијата Џез Игра Е крајна�

DEN 2.33
Чисто И Едноставно: Химни
  • Ново
Класификација на производот:

Чисто И Едноставно: Химни

Овие соло аранжмани за пијано на омилените химни содржат текстови, предложени прсти, фрази, ознаки на пе

DEN 2.33
Зората На Индиската Музика На Запад
  • Ново
Класификација на производот:

Зората На Индиската Музика На Запад

Зборовите како карма, јога, рага, нирвана, сите некогаш непознати овде, влегоа во јазикот Најпознато, чуд

DEN 0.67
Пракса И Напредок Лекција Лаптоп
  • Ново
Класификација на производот:

Пракса И Напредок Лекција Лаптоп

(Фабер Пијано Авантури) Овој уникатен лаптоп лекција носи три состојки од суштинско значење за успешна �

DEN 121.60
Хит Песни: За Флејта
  • Ново
Класификација на производот:

Хит Песни: За Флејта

(Инструментално Фолио) Оваа масивна колекција ќе ги држи инструменталистите зафатени со 101 поп хит за уч

DEN 256.80
Строго Жици: Строго Жици, Бк : Бас
  • Ново
Класификација на производот:

Строго Жици: Строго Жици, Бк : Бас

Лесен за предавање, директен стринг метод од три реномирани педагози Се користи уникатен стил на букван

DEN 2.33