• Ново
Гудјер Зимска Команда Зима 225 60Р 100Т Патничка Гума Одговара: - Шевролет Еквино ЛТ, 2017-Субару Оутбек 3.6 Р Туринг

Гудјер Зимска Команда Зима 225 60Р 100Т Патничка Гума Одговара: - Шевролет Еквино ЛТ, 2017-Субару Оутбек 3.6 Р Туринг

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Подобриот контакт со патот и овозможува на гумата да ја зголеми одговорноста и точноста на управувачот на командите на возачите, додека структурата се стабилизира наспроти притисокот на возењето што влијае на моделот. Полиестерската обвивка обезбедува и удобно возачко искуство.Дизајнот на шарите на гумите и соединението фокусирано на зимата работат заедно за да ја зголемат моќта на зафаќање на зимското време. На овој начин, вибрациите на патот не се создаваат и нарушувањата на патот не се чувствуваат во кабината на возилата од страна на патниците додека гумите се во движење, што гарантира удобно возачко искуство. Ова и овозможува на гумата да ја надгради реакцијата на воланот и стабилноста на возењето. Цик-цак шипките со целосна длабочина го подобруваат држењето на снегот и мразот во текот на целиот животен век на гумата. Докажано соединение за зимски шари одржува флексибилност и нуди постојан стисок при ниски температури. Заштитник на бандажот ги штити тркалата од случајно оштетување на рабниците. Тоа ја спречува деформацијата на гумите под притисок, што го подобрува носењето на товарот и издржувањето на способноста и моќта.Шарата дизајнира насочен модел и рамен отпечаток го подобруваат контактот на површината на патот на гумите.Зимската Команда има засилена внатрешна структура. Ова значително го подобрува капацитетот на товарот на гумите. Шарите широки периферни и странични жлебови спречуваат хидропланирање со дисперзија на вода и кашест снег од под стапалото.

Главните својства

Избор на купувачот

Данлоп Грантрек Турнеја С 235 60Р V Гума
  • Ново
Класификација на производот:

Данлоп Грантрек Турнеја С 235 60Р V Гума

Турнејата Грандтрек А / С од Данлоп е Гума за Сите Сезони наменета за џипови и лесни пикапи Се одликува �

DEN 1758.40