• Ново
Стерлинг Сребрен Цвет Крст Моден Прстен Големина 6

Стерлинг Сребрен Цвет Крст Моден Прстен Големина 6

Buyers rating:
DEN 575.84

Износ

925 Стерлинг Сребрен Цвет Крст Моден Прстен Големина 6. Нашиот сребрен накит е направен од Сребро. Среброто е мешавина од висококвалитетно 92,5% или повисоко чисто сребро со легури за да додаде сила и способност да издржи време и абење. Сите наши предмети имаат Печат 925 што се однесува на Сребрената Чистота што се користела при изработката. Ве молиме Запомнете : локацијата На печатот 925 може да варира, зависи од предметот. Овој прстен е изработен од сребро 925, кое е составено од 92,5% сребро. Овој состав го прави овој прстен исклучително тежок што го прави погоден за секојдневно носење. Димензии : 9мм х 9мм. Обезбеден Квалитет и Испорачан од Соединетите држави. Доаѓа Во Кутија За Подароци Исполнета со Памук или Торба За Органза или Кадифена Кеса.

Главните својства

Избор на купувачот