• Ново
Спиронолактон 25mg таблета - таблета

Спиронолактон 25mg таблета - таблета

Buyers rating:
DEN 3.36

Износ

Спиронолактон 25mg таблета - 1 таблета Спиронолактон 25mg таблета - 1 таблета. Диуретичен агенс. Спиронолактон е диуретик што работи во бубрезите за да се отстрани вишокот на течност и солта од телото. Овој лек се користи во комбинација со други лекови за лекување на срцева слабост и олеснување на дополнителниот притисок врз срцето; Може да има и некои заштитни ефекти врз срцевиот мускул. Спиронолактон исто така може да се користи кај кучињата за лекување на создавање на течности во абдоменот што може да се појави со слабост на црниот дроб во крајна фаза. ФДА (Американска администрација за храна и лекови) ја одобри оваа дрога за употреба кај луѓето, но не е официјално одобрена за употреба кај животни. ФДА им овозможува на ветеринарите да препишуваат производи што ја содржат оваа дрога во различни видови или за други услови во одредени ситуации. Вие и вашиот ветеринар можете да разговарате зошто оваа дрога е најсоодветен избор.

Главните својства

Избор на купувачот

Таблета Левеирацетам 750 мг - таблета
  • Ново
Класификација на производот:

Таблета Левеирацетам 750 мг - таблета

Таблета Levetiracetam 750mg 1 таблета леветирацетам 750mg таблета 1 таблета Антиконвулзивни Кај кучињата и мачкит�

DEN 26.88
Таблета со фуросемид од 20 мг - брои
  • Ново
Класификација на производот:

Таблета со фуросемид од 20 мг - брои

Таблета со фуросемид 20mg 60 брои фуросемид 20mg таблета 60 броење Диуретик Фуросемид е диуретик што работи �

DEN 1.33
Bravecto џвака за кучиња, 88- килограми
  • Ново
Класификација на производот:

Bravecto џвака за кучиња, 88- килограми

Bravecto Dog 88123 bs Cheвакајте за болви и крлежи храбриот џвакање за кучиња, 88123 фунти, (розова кутија) "Bravecto® (Fluralan

DEN 0.67