• Ново
Motorcraft NGL-8442-N Алтернатор-НОВО

Motorcraft NGL-8442-N Алтернатор-НОВО

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Единствените делови што ги препорача Ford Motor Company за Ford, Lincoln и Mercury Vehicles.dual Внатрешно ладење вентилаторите помагаат да се обезбеди сигурност на екстремни температури. Посветеност на батеријата тесно го следи напонот за да помогне во максимизирање на траењето на батеријата. на потенцијални проблеми со системот за полнење. Заврши отпорна на корозија на надворешни компоненти дизајнирани за секоја апликација; Сигурно вклопување и лесна инсталација. Motorcraft NGL-8442-N Алтернатор-Нов FITS Select : 2006-2007 Ford Taurus 6 Cyl 3 L 2008 Ford Taurus 6 Cyl 3,5 L 2005-2007 Ford Ford Pitts 6 Cyl 3 L 2005-2007 Ford Freestyle 6 Cyl 3 L 2008 Mercury Sable Sable 6 CYL 3,5 L 2005-2007 Меркур Монтего 6 Цил 3 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Главните својства

Избор на купувачот

Алтернатор на злато Acdelco, ново
  • Ново
Класификација на производот:

Алтернатор на злато Acdelco, ново

Клучните компоненти се подмачкани и подмачкани за да се обезбеди подобрени перформанси и долгогодишна

DEN 1.33
Powermaster Алтернатор
  • Ново
Класификација на производот:

Powermaster Алтернатор

1977 ШЕВРОЛЕТ НОВА 8 ЦИЛ 5 Л 19811984 ШЕВРОЛЕТ Г30 8 ЦИЛ 5,7 Л 1971 Олдсмобил КАТЛАС ВРХОВЕН 8 ЦИЛ Л 1972 шевролет К10 8 ЦИ�

DEN 1.33
Valeo OE алтернатор за Mercedes-Benz E 2.1L 2014-
  • Ново
Класификација на производот:

Valeo OE алтернатор за Mercedes-Benz E 2.1L 2014-

Како лидер во иновациите, алтернаторите на Валео добија награда за темпо за алтернатори, елиминирање на

DEN 3902.56