• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Нешвил Тенеси Скајлин Портрет II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Нешвил Тенеси Скајлин Портрет II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Црн градски пејзаж на Нешвил Тенеси над бела позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Gildan Ultra Cotton Classic Mouth Shorte Schait Moit
  • Ново
Класификација на производот:

Gildan Ultra Cotton Classic Mouth Shorte Schait Moit

Оваа маица за кратки ракави на Класик Класик Класик е изработена од удобна 100% памучна ткаенина...

DEN 335.52
Девојки за девојчиња Петалија
  • Ново
Класификација на производот:

Девојки за девојчиња Петалија

Овие девојки Петалија, ОП81762, Сончевата сандала се опремени за целодневно носење Овие чевли се затворањ�

DEN 1.33
Лук гурмај хабанеро кисела лук, оз
  • Ново
Класификација на производот:

Лук гурмај хабанеро кисела лук, оз

Овој лук од Хабанеро е многу жежок! Кисела лук се прави со процес на ладен мариноване што му овозможува н

DEN 127.68